Program

Spokój i Radość są Twoją prawdziwą Naturą!

Wyjątkowe Półkolonie w HappyNest to MIX najlepszej zabawy i wartościowych aktywności! Z pasją prowadzimy dla Dzieci zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalne, intelektualne i społeczne, dbając o wzmocnienie obszarów:
budowania poczucia własnej wartości, rozwijania umiejętności liderskich, zarządzania emocjami, radzenia sobie ze stresem, kompetencji biegłego czytania, technik uczenia się przydatnych do szkoły(!), technik pamięciowych, koncentracji ORAZ DUŻO DOBREJ ZABAWY w najlepszym stylu! Do tego własny 900 m2 Ogród i Podchody w 500 m2 HappyNest Center z prawdziwego zdarzenia!

JUŻ PONAD 300 zadowolonych DZIECI cieszy się regularnymi zajęciami w naszym Centrum (2020 i 2021)!

Na półkoloniach każde Dziecko rozwija skrzydła realizując swój potencjał i szlifując swoje mocne strony. Nie zmuszamy Dzieci do podejmowania aktywności, w których nie czują się komfortowo. Wiemy, że kiedy tylko zapewnimy wzmacniającą, życzliwą atmosferę, Dzieci nieraz zaskakują nas swoją odwagą! Stawiamy na dobrą atmosferę, budowanie wzmacniających relacji, rozwijanie ważnych w dzisiejszym świecie kompetencji społeczno-emocjonalnych i efektywne radzenie sobie ze stresem oparte na przebadanych naukowo narzędziach!

Założycielką HappyNest Center jest Magdalena Żołądek, której pasją i marzeniem jest towarzyszenie Młodym i Dorosłym w odkrywaniu spokoju umysłu, radości płynącej z wewnątrz i budowaniu wzmacniających Relacji.
W 2017 wraz z Mamą, Renatą Żołądek, wyburzyły swój rodzinny, pokoleniowy Dom aby na tych fundamentach postawić pierwsze na taką skalę Centrum Zajęć w Polsce wzmacniających ciało, umysł i relacje z Bliskimi :) Przez 3 lata dobrano najlepszą Kadrę, Osób z PASJĄ, DOŚWIADCZENIEM I ZAANGAŻOWANIEM. 

 

Regularny Harmonogram dnia:
 

8:15-9:00 zabawy integracyjne

9:00 śniadanie

9:30-11:30 blok zajęć
w zależności od pogody – gry sportowe w Ogrodzie i atrakcje (basen jeśli jest pogoda, badminton, siatkówka, ślizg wodny, rakiety, ringo, latawce, bańki mydlane, lina do przeciągania, gry zespołowe)
LUB

procesy i zabawy budujące poczucie własnej wartości, relacje w grupie oraz techniki pamięciowe, koncentracji + wiedza z obszaru neuronauki (o mózgu trójjedynym, o tym co sprawia że możemy uczyć się efektywnie, szybciej, zapamiętujemy na dłużej i jak wdrożyć to w naszą codzienność); eksperymenty


W wybrane dni wizyty gości specjalnych:
– Feroz Ranzoo / Ewa Meissner – koncert mis i gongów oraz wspólne granie przez Dzieci 
– uwielbiana przez Dzieci Ula Sarnecka / Szymon Wach – angażujące spotkanie przekazujące wiedzę z obszaru budowania poczucia własnej wartości i techniki asertywności w kontekście używek
– Michał Wolniak – Vice Mistrz Świata w Capoeirze + zajęcia sportowe Capoeira z Michałem!
– Michał Niewęgłowski – założyciel pierwszej aplikacji do medytacji w Polsce, organizator wielu wydarzeń w Polsce, Nauczyciel Kursów radzenia sobie ze stresem i poczucia własnej wartości dla Młodzieży w Polsce i za granicą
Goście są na pierwszym lub drugim bloku zajęciowym.

 

W wybrany dzień WYCIECZKA do alpak wraz z zajęciami plastycznymi wykorzystując runo alpak – wycieczka trwa od 9:30 do 14. Wyruszamy od razu po śniadaniu wracając na późniejszy tego dnia obiad. 
LUB 
Wyjazd na basen do Raszyna.
Istnieje możliwość zorganizowania dwóch wycieczek w trakcie półkolonii (druga dodatkowo płatna dla grupy chętnych Dzieci).

11:30 drugie śniadanie
12-13 blok zajęć ze mną, Założycielką HappyNest Center – procesy rozwijające poczucie własnej wartości, bycie i działanie na 100%, otwartość na innych, pielęgnowanie wdzięczności, uwalnianie negatywnych emocji; joga: w tym powitania słońca, wiedza i techniki efektywnego radzenia sobie ze stresem, techniki oddychania, mindfulness. Ten blok jest elastyczny i może wystąpić  po obiedzie.

13-14 obiad i odpoczynek czyli relaksacja jako narzędzie do stosowania w domu

 

14-16 popołudniowy blok zajęć
w zależności od pogody – zajęcia plastyczne LUB procesy i zabawy jw. 

16 podwieczorek

16:20 podsumowanie, refleksje, sharing

 

16:30-17:00 odbiór przez Rodziców / powrót własny

Dla chętnych Dzieci – dodatkowo istnieje możliwość Nocowanki w piątek zamykającej półkolonie. 

TEL. 607 093 522

Slizg-HappyNest-Center-Nowa-Iwiczna-polkolonie.jpg

Sporty i zabawy w Ogrodzie

– Zabawy w 900 m2 Ogrodzie, lepienie bałwana, iglo jeśli będzie śnieg :)

– Siatkówka
– Badminton
– Piłka nożna + wyjście na nowoczesne boisko do sąsiadującej szkoły
– Spacery na plac zabaw

– Przeciąganie liny
– Joga dla chętnych
– Tańce dla chętnych
– Gry i zabawy!

167623711_457823285481852_5397115945737492154_n.jpg

Gry i zabawy integracyjne

Zajęcia uczące budowania wzmacniających relacji, pracy w grupie, współpracy,  rozwijające pewność siebie i potencjał uczestników.

Polkolonie HappyNest 9-13 sierpnia 2021-24.jpeg

Zajęcia plastyczne

Dla chętnych – zajęcia plastyczne rozpoczynające się od muzyki relaksacyjnej i wizualizacji, która wprowadza Dzieci w nastrój, kiedy to wyłączają lęk przed oceną a odnajdują większą pewność siebie i podłączenie się do intuicji i twórczej kreatywności.

ArtExcel.jpeg

Międzynarodowy Kurs Art Excel®

Jeżeli Rodzice wyrażą zainteresowanie – Kurs może odbyć się w trakcie drugiego turnusu półkolonii dla Starszej grupy Dzieci.

 

Program Art Excel (All Round Training in Excellence) jest prowadzony od ponad 15 lat na całym świecie!
To międzynarodowy program dla dzieci w wieku 8 – 13 lat, podczas którego nauczą się rozpoznawać swoje emocje, radzić sobie z lękiem i ze stresem, złością, a także zrelaksują się i pograją w kreatywne gry! 

 

Podczas Kursu dzieci:
- poznają techniki oddechowe zwiększające uważność i cierpliwość oraz zmniejszające poziom stresu i lęku
- dowiedzą się, jak radzić sobie ze stresem i emocjami na codzień oraz w sytuacjach stresowych
- nauczą się sposobów na poprawę koncentracji i skupienia

Kurs jest dodatkowo płatny: 320 zł. Chętnym prześlemy ewaluację Kursu prowadzonego w Szkołach w USA mailem.

Dzieci-Tance-HappyNest-Center-Nowa-Iwicz
prowadzi: Magdalena Żołądek

Techniki radzenia sobie ze stresem

Proste techniki relaksacji, uważności, uświadamiania sobie swoich emocji i zarządzanie nimi, rozwijanie inteligencji emocjonalnej. Pzzekierowywanie tendencji umysłu z negatywizmów na pozytywy.

Jak mówią o nich eksperci – Kompetencje XXI wieku.

2.08.4-MLODSZE-Dzieci-Taniec-Nowoczesny-

Budowanie poczucia własnej wartosci

Ćwiczenia podnoszące samoocenę, pewność siebie, poczucie własnej sprawczości i wiarę we własne możliwości. Nauka akceptacji Siebie niezależnie od okoliczności, praktyka wdzięczności, wzajemne docenianie siebie komunikatami ROZWOJOWYMI (Carol Dweck).

167215788_1644185819114545_9842053790352

Joga dla chętnych

Na zajęciach jogi, w angażujący sposób – przez zabawę i elementy zespołowe – skupiamy się na usprawnianiu rozwoju psycho-ruchowego jak również połączenie z wewnętrznym kompasem Dziecka. Pogłębiamy kompetencje społeczne, siłę motywacji wewnętrznej i współdziałanie, wiarę we własne możliwości, wewnętrzną siłę ducha i równowagę psycho-fizyczną. Joga wycisza, uspokaja, buduje samodyscyplinę a odpowiednio poprowadzona przynosi wiele radości i satysfakcji! Dzieci nauczą się m.in. kultowych Powitań Ślońca w wersji do muzyki!

dziewczęta namiot wewnętrzny

Nocowanka dla chętnych w piątek

Dla chętnych Dzieci Nocowanka filmowa zamykająca nasze wyjątkowe półkolonie :)

bricks4kidz.jpeg

Robotyka Lego: Minecraft

Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną kontrolę nad stworzonym obiektem. Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów STEM (nauki przyrodnicze, technologia, inżynieria/mechanika, matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie.

Polkolonie HappyNest 9-13 sierpnia 2021-46.jpeg

Koncert mis i gongów

Inaczej Muzykoterapia dogłębnokomórkowa.

Zapraszamy Was na wyjątkową podróż , w trakcie której Waszym przewodnikiem będą delikatne dźwięki mis i mocniejsze brzmienia gongów i kamertonów. 

Działają one podobnie jak fale wody w morzu czy jeziorze - kołysząc i unosząc dają poczucie lekkości, swobody i całkowitego odprężenia. Niezwykła głębia dźwięków otula i przenika, harmonizując ciało i umysł. Dla wielu taki koncert to podstawa ożywienia i wzmocnienia samouzdrawiających zdolności organizmu. Koncerty prowadzi Ewa Meissner, dyplomowana muzykoterapeutka – prowadzi relaksacyjne kąpiele w dźwiękach w Polsce oraz we Włoszech jak również zajęcia z muzykoterapii dla dzieci autystycznych i niepełnosprawnych.

image.png

Zajęcia z prewencji używek i nadużywania telefonu

Językiem angażującym Dzieci – zajęcia prowadzone przez uwielbianą przez Dzieci i docenianią w środowisku oświaty Ulę Sarnecką.

i odpręż się!